Один з найкращих зразків архітектури міжвоєнного Львова - Міський Палац культури імені Гната Хоткевича (колишній будинок Клубу працівників комунальних служб), збудований із нетинькованої червоної цегли, триповерховий.
Кутова ділянка, на якій збудовано Міський палац культури ім. Гната Хоткевича, південною стороною виходила на залізничну колію Львів-Підволочиськ, а північною — на V гуманітарну гімназію ім. Жолкевського. На сході вона виходила на вулицю С. Кушевича з її житловою забудовою переважно в стилі історизму, а на заході — на стару бійню.
Східний фасад, що виходить на вулицю С. Кушевича, виділений ризалітом, на центральній осі якого розташовано головний вхід. Над ним, у рівні другого поверху, розташовано балкон, який є акцентом композиції. Цоколь декоровано горизонтальними тягами, які утворені цегляним муруванням та двома бетонними карнизами. В цоколі влаштовано невеликі квадратні вікна, продубльовані прямокутними вікнами в рівні першого поверху. Центральна частина фасаду на рівні другого та третього поверхів декорована виступаючою цегляною кладкою. Такий декор є також в простінках між вікнами та під ними. На рівні кожного поверху весь ризаліт пронизаний горизонтальними тягами бетонних карнизів, які контрастують із муруванням з червоної цегли. Центральна частина фасаду завершена аттиком із геометризованим орнаментом.
Основним акцентом південного фасаду є еркер сходової клітки, який виступає за межі фасадної поверхні та вирізняється своїм вітринним заскленням. Блок сходової клітки створює ще й вертикальний акцент, сягаючи понад рівень карнизу. Так само, як і на східному фасаді, цоколь вирішений горизонтальними тягами цегляного мурування та карнизів. У рівні другого поверху, в правому куті фасаду, розташовано балкон. З лівого краю будівля завершувалася службовою сходовою кліткою, акцентованою вертикальними вікнами.
Унаслідок розбудови клубу в 1976–80 рр. південний фасад будівлі, який виходить на залізничну колію, втратив свій первісний вигляд. Його протяжність значно збільшилася завдяки розширенню глядацької зали та простору сцени. З’явилася сценічна коробка, яка стала новою висотною домінантою об’єкту, замість еркера сходової клітки.
Прийоми декорування добудованого в радянський період блоку повністю повторюють рішення фасадів будівлі, зведеної у міжвоєнний час. Завдяки цьому вона не втратила цілісного вигляду.
Також у радянський час у правій частині східного фасаду, в рівні першого поверху, було пробито двоє вхідних дверей.
В інтер’єрі поверхня стін декорована панелями з натурального каменю чорного та молочного кольорів із вкрапленнями невеличких рельєфів на рослинну тематику, розташованих під пояском із алебастру. По обидва боки від вхідних дверей розташовано ніші з радіаторами обігріву, прикрашеними ажурними латунними решітками. Також цей метал використано для дверної фурнітури. Масивне поруччя огородження парадної сходової клітки виконано із шліфованого алебастру.
Більше