Вул. Шевська, 6

Основна інформація

Адреса об’єкта:

Вул. Шевська, 6


Про об’єкт

Історична функція:

житлові

Сучасна функція:

житлові


Історичні дані

Стиль:

Ампір

Реконструкції:

Реставрація першого поверху.

Короткий опис
Будинок №6 на вул. Шевській розташований в регуляційній лінії забудови вулиці історичного середмістя з флігелем, витягнений в глибину забудови ділянки. Зберіг початкове асиметричне внутрішнє планування. Центральний об"єм майже прямокутної конфігурації до нього прибудовано флігель в плані складної конфігурації, завдяки якому утворено внутрішнє подвір"я для додаткового освітлення приміщень. Це типова для пізнього середньовіччя Львова забудова ділянки. Будинок 4-ри поверховий, тривіконний. Цоколь кам'яний, пофарбований. На першому поверсі розташовано торгівельний заклад. Прорізи вхідної брами та великої вітрини і входу в магазин мають лучкові завершення, обрамлення, тягнені в тиньку, з замковими камінями. Заповнення дерев'яні, стилеві. Верхні поверхи горизонтально розчленовані тягами. Вікна другого поверху, між і над якими - круглі керамічні вставки в ліпному обрамленні з профільованими наличниками складної конфігурації. Вікна третього поверху обрамлені тягненими в тиньку профілями з "вушками" і замковими каменями. Вікна четвертого поверху мають прямі профільовані наличники. Завершується фасад розвиненим карнизом з "сухариками".

Більше

Історична довідка
У XVШ ст. будинок належав бургомістрові Адаму Смішеку, пізніше став власністю Луки Мостиського, від прізвища якого дістала назву "Мосціська", як прибутковий будинок.
Чотирьохповерховий житловий будинок, збудований у 17 ст. і належада бургомістру Адаму Смішеку, пізніше стала власністю Луки Мостиського, від прізвища якого і дістала свою назву "кам'яниця Мосціська", як прибутковий будинок, входить в лінійну забудову вул. Шевської. Зовнішній вигляд будівлі майже не змінився. Тільки, в 1890 р. велись роботи по оновленню цокольного поверху фасаду. На першому поверсі, як і тепер знаходились торгові приміщення. Витягнутий в плані будинок, з внутрішнім двором і флігелем, з'єднаним галереями з основною будівлею, зберіг свою початкову асиметричну планіровку. Тривіконний фасад горизонтально розчленований міжповерховими профільованими тягами. Вікна другого поверху, між і над якими круглі керамічні вставки в ліпному обрамленні, з профільованими наличниками складної конфігурації. Обрамлення вікон третього поверху профільні прямокутні з вушками і замковими каменями. Вікна четвертого поверху обрамлені прямокутними профільованими наличниками. Портал входу на першому поверсі ліпний, лучковидної форми. Закінчений фасад профільованим карнізом з кронштейнами, між якими-ліпні розети. В інтер'єрі будинку на першому поверсі збереглись хрестові і бочкові склепіння, арочні ніші, забіжні дерев'яні сходи з дерев'яними поручнями, кахельні фігурні печі. З 1844 р. тут містилася фірма "казимір Левицький"-торгівля порцеляною і фаянсом

Більше