Вул. Галицька, 3

Основна інформація

Адреса об’єкта:

Вул. Галицька, 3


Про об’єкт

Історична функція:

житлові

Сучасна функція:

житлові


Історичні дані

Реконструкції:

Надбудова третього поверху. Підпис архітектора невиразний, можливо це Герль.

Короткий опис
Чотирьохповерховий, цегляний, оштукатурений житловий будинок, розміщений в системі рядової забудови вулиці, одній з найстарших в місті. В плані дім II-подібної форми, з невеликим внутрішнім двором, оточений балконами -галереями і з'єднаний з сусідніми, ринковими. Кам'яниця дводільна, внутрішнє планування анфіладно-коридорне; дерев'яна напівкругла в плані сходова клітка з точеними балясинами розміщена в глибині брами. Фасад будівлі чотирьохвіконний по ширині, симетричний. Три рустовані лопатки розділяють фасад на 2 поля, в яких розміщені згруповані по 2 вікна, обрамлені ліпними декорованими наличниками. Перший поверх гладкий, в лівій частині - дерев'яні двері в прямокутному прорізі; справа і зліва- прямокутні прорізи-вітрини Фасад завершений ліпним карнизом з кронштейнами. В під'їзді і в приміщеннях магазинів на 1 поверсі збереглися циліндричні склепіння.

Більше

Історична довідка
Побудований в XVIIст. Назва "Башта", що на якийсь час закріпилася за будинком, як вважають дослідники, власне походить від первісної кам'яниці на цьому місці. На початку XIXст. капітально перебудований зі збереженням елементів ті планувальної структури свого попередника. Свій теперішній вигляд отримав в 1885-86р, тоді була прибудована офіцина, та надбудований 4-ий поверх. З 1895 р. в будинку магазин прянощів Владислава Базанта. На початку ХІХ ст.. власницею будинку була Б.Дідушицька.
Чотирьохповерховий, цегляний, відштукатурений житловий будинок, розміщений в системі рядової забудови вулиці, одній з найстарших в місті. Побудований в XVIIст. На початку XIXст. капітально перебудований, але свій теперішній вигляд отримав в кінці XIXст., коли в дворі був побудований флігель, були надбудовані 3(1885-86р.) і 4 поверхи. В плані дім II-подібної форми, з невеликим внутрішнім двором, оточений балконами -галереями і з'єднаний з сусідніми, ринковими. Внутрішнє планування двохдільне, анфіладно-коридорна; дерев'яна напівкругла в плані сходова клітка з точеними балясинами розміщенав глибині під'їзду. Фасад будівлі 4-рьохвіконний по ширині, симетричний. Три рустировані лопатки розділяють фасад на 2 поля, в яких розміщені згруповані по 2 вікна, обрамлені ліпними декорованими налічниками. Перший поверх гладкий, влівій частині -дерев'яна прямокутні двері; справа і зліва- вітринні прямокутні пройоми. Фасад завершений ліпним карнізом з кронштейнами. В під'їзді і в приміщеннях магазинів на 1 поверсі збереглися циліндричні склепіння. З 1895 р. в будинку магазин прянощів Владислава Базанта. т. 3, ст. 22.

Більше