Кутова споруда північної сторони площі і вулиці Друкарської побудована в 1790 р. на фрагментах двох кам'яниць XVI ст., стародавні назви яких "кам'яниця Кудлечовська" і "Галаревичовська" або "Під оленем". Будинок "Під оленем", ця назва зустричеється в документах з 1599 р., належав Христофорові Богдановичу..Від старих споруд залишились підвали і перші поверхи з готичними склепіннями. Готична арка порталу на фасаді, відкрита під час реставрації 1934 р., представлена у вигляді зондажу.
Нині існуюча споруда чотирьохповерхова, прямокутна в плані з внутрішним двориком.
Головний фасад шестивіконний. Перший поверх з великорозмірних кам'яних блоків з чотирма півциркульними порталами. На різьблені кам'яні консолі опирається балкон з ажурною металевою решіткою. Верхні поверхи прикрашають канельовані пілястри з капітелями, ліпні ґірлянди, трикутні і півкруглі сандрики вікон. Боковий фасад скромніший: перший поверх з тесаного каменю з середньовічним контрфорсом, вікна з півкруглими і лучковими обрамленнями з замковими каменями по центру. Над вхідним арковим порталом розміщено овальної форми вікно.
Фасад з подвір'я зберіг середньовічні кам'яні консолі ґалереї.
Декор будинку є одним з кращих зразків стилю ампір у Львові. Вважають, що його виконав скульптор Г. Вітвер.
В різний час в будинку знаходились: в 1711 р. - аптека Золоторовичів, в 1883 р. -галантерейна крамниця від вулиці Друкарської, в 1884 р. - кав'ярня "Атлас", що була в 1930-.х роках наймоднішою серед львівських митців. ЇЇ прикрашали розписи та вітражі А.Процайловича.
Більше