Будинок, збудований в 17 ст., перебудований в 1740р., про що свідчить надпис, вирізаний на кам'яному контрфорсі фасаду. Тоді цей дім, званий Филиповичівським від імені колишніх власників, купив член Ставропігії і радник магістрату Георгій Коцій, грек за походженням. Він захищав справи братства у Варшаві, займався продажем братських книг, на свої кошти влаштував балкон в Успенській церкві.
Планування будинка, в загальному плані, зберегло свою трьохдільну структуру. в інтер'єре зберіглися хрестові склепіння в двох приміщеннях першого поверху та парусні склепіння у флігелі, а також дерев'яна сходова клітка та столярка вхідних дверей до квартир кінця 19 ст., декілька різьблених печей кінця 19- початку 20 ст.
Чотирьохвіконий фасад будинка розчленовано трьома ліпними гуртами: над першим поверхом, над вікнами другого та четвертого поверхів. Кам'яний цокольний поверх має три проріза: два вхідних з світловими вікнами та широкий в'їзний з кам'яним напівциркульним порталом. Фасад на рівні 2-4 поверхів оштукатурений, а віконні прорізи прикрашені прямокутними наличниками. Крім цього над вікнами другого та третього поверхів розташовані ліпні сандрики, наличники віконних прорізів четвертого поверха- з замковим камінням. Фасад довершується фризом з ліпним рослинним орнаментом та карнизом корінфського ордена.
Особливий інтерес являє чотири барельєфа в фрамугах другого поверха на яких зображені дельфіни, льви, ріг достатку та кораблі.
Більше